  • BMC Universal Air Filter Pod FMSA60-100 - 60 x 100mm
BMC
SKU: 69M-SA60-100
In Stock - At Warehouse
(7 at warehouses)
Availability information:
  • This item is unavailable in-store
  • Please allow 2-3 business days for our team to dispatch your order
Contact us for more information
Notify me when back in stock
Please tick this box to proceed.
Details
CUSTOM / RACING APPLICATION - Round Conical Pod with Centre Mount.
Check dimensions for suitable fitment to your particular Make & Model.
Dimensions: Inlet Mounting Dia 60mm / Filter Outer Dia 87 ~ 62mm / Filter Length 100mm / Overall Length 115mm.