  • BMC Universal Air Filter Pod FMSA50-85 - 50 x 85mm
BMC
SKU: 69M-SA50-85
In Stock - At Warehouse
(15 at warehouses)
Availability information:
  • This item is unavailable in-store
  • Please allow 2-3 business days for our team to dispatch your order
Contact us for more information
Notify me when back in stock
Please tick this box to proceed.
Details
CUSTOM / RACING APPLICATION - Round Parallel Pod with Centre Mount.
Check dimensions for suitable fitment to your particular Make & Model.
Dimensions: Inlet Mounting Dia 50mm / Filter Outer Dia 75mm / Filter Length 85mm / Overall Length 95mm.