  • BMC Universal Air Filter Pod FMSA41-60 - 41 x 60mm
BMC
SKU: 69M-SA41-60
In Stock - At Warehouse
(12 at warehouses)
Availability information:
  • This item is unavailable in-store
  • Please allow 2-3 business days for our team to dispatch your order
Contact us for more information
Notify me when back in stock
Please tick this box to proceed.
Details
CUSTOM / RACING APPLICATION - Conical Centre Mount Pod with Polyurethane End Cap.
Dimensions:-
Inlet Mounting Dia: 41mm
Filter Main Dia: 75mm
Filter Minor Dia: 52mm
Filter Length: 60mm
Overall Length: 76mm
Check dimensions for suitable fitment to your particular Make & Model application.
Dimensions: Inlet Mounting Dia 41mm / Filter Outer Dia 76 ~ 52mm / Filter Length 60mm / Overall Length 75mm.