  • BMC Universal Air Filter Pod FBSS70-70 - 70 x 70mm
BMC
SKU: 69M-SS70-70
In Stock - At Warehouse
(4 at warehouses)
Availability information:
  • This item is unavailable in-store
  • Please allow 2-3 business days for our team to dispatch your order
Contact us for more information
Notify me when back in stock
Please tick this box to proceed.
Details
CUSTOM / RACING APPLICATION - Round Conical Pod with Centre Mount.
Check dimensions for suitable fitment to your particular Make & Model.
Dimensions: Inlet Mounting Dia 70mm / Filter Outer Dia 105 ~ 84mm / Filter Length 100mm / Overall Length 115mm.