  • BMC Universal Air Filter Pod FBSS60-128 - 60 x 128mm
BMC
SKU: 69M-SS60-128
In Stock - At Warehouse
(20 at warehouses)
Availability information:
  • This item is unavailable in-store
  • Please allow 2-3 business days for our team to dispatch your order
Contact us for more information
Notify me when back in stock
Please tick this box to proceed.
Details
CUSTOM / RACING APPLICATION - Round Conical Pod with Centre Mount.
Check dimensions for suitable fitment to your particular Make & Model.
Dimensions: Inlet Mounting Dia 60mm / Filter Outer Dia 108 ~ 88mm / Filter Length 128mm / Overall Length 150mm.